MENÜ


 

A Pancser puska azért született, mert olyan nyelvezettel kell megismerkedni a honlapkészítéshez, amely számomra idegen volt, de lépten nyomon mindenki ezeket használja itt az interneten. A legtöbb leírás készpénznek veszi, hogy a rövidítéseket, különleges kifejezéseket én, a kezdő ismerem. Ha ismerném, nem kellene az ő magyarázatukra szorulni. Ha meg magyaráznak, akkor nyilván azoknak teszik, akik nem tudnak valamit. Szóval, nem értem őket. Tehát, szükségem van egy értelmező szótárra.


 

?? : Súgást kérek!

MI A MANÓ AZ A: 

ANIMÁCIÓ: Az Idegen szavak szótára szerint élénkség, lelkesség, kedv. Itt egyszerűen mozgást jelent. Rajz-és bábfigurák mozognak. Viccesek, aranyosak.

ANIMÁLT KÉP: Olyan kép, amelyik mozgást is tartalmaz. Például, esik a hó egy téli tájat ábrázoló képen.

AVATAR: rejtély??  Látok képet, de, hogy ez mitől avatar, és nem csak kép, fogalmam sincs. Ez a valami egy 80x80-as képecskét takar, amit fórumokba, blogokba feltehetsz a neved mellé. A bajom az, hogy én  eddig azt hittem, hogy az "ikon". A kérdés még nyitott számomra, hogy mitől ikon egy kép, és mitől avatar?

BACKGROUND: Háttér. Egy adott szöveg, kép alapképe, amelyre további rétegeket lehet fölvinni. Hogy ezzel mennyit szenvedtem! Az analfabéták tízen tíz féle módon írták, így egyszerűen nem jöttem rá, hogy mi a bront akar lenni. Amikor kiderült a rendes írásmód a számomra, akkor már világosság gyúlt az agyamban is.

BANNER: Olyan kép, amire szöveget lehet írni, linket lehet hozzá kapcsolni, és ha rákattintasz, arra a weboldalra juthatsz, amire a link mutat - szépnek kell lennie, mutatósnak kell lennie. Gyakorlatilag ez egy névjegykártya.

BLOG: Napló. Érzelmek, vélemények, gondolatok másokkal való megosztásának helye. Külső olvasó is hozzászólhat, de blogot nem indíthat.

BULLET: Golyó. Olyan kis gömbszerű, vagy szögletes grafikai alkotás, amelyet gombként lehet használni, azaz lehet rá linket tenni.

BUTTON: Gomb. Kisméretű linktartócska. Egy honlap linkjét tartalmazza, amelyre kattintva arra a honlapra lehet jutni. A banner kistesója.

CHAT: Csevegés - olyan dobozka, amibe beleírva, élő kommunikációt lehet folytatni mással. Például, az MSN is egyfajta chat.

DESIGN: Stílus, kinézet, vagyis a ruha, vagy a smink, amit a weblap mutat. Ránéz valaki a címlapra, és azonnal le tudja olvasni, hogy pancser vagy - mint én is -, vagy nagymenő!

EFFECT: Hatás. Olyan mütyür, amivel különleges hatásokat lehet elérni. Például, ha egy szöveg eltűnik, majd visszatér, az is egy effect.

FLASH: rejtély?? Jelentése villanás, ötlet. De, hogy ez hogy jön ahhoz, amit itt takar, azt nem tudom. Ez egy herkentyű, amivel el lehet érni más hatásokat a weblapon. Például, az oldal címét adó szövegsor, nem más, mint egy flash.

FRAME: Keret. Olyan illúziót kelt, mint ha bekereteznél egy szöveget, képet, de ez csak látszólagosan van így.

GLITTER:  Csillogó, villogó dekoráció szövegen, képen.

GENERÁTOR: Nekem eddig az áramátalakítót jelentette, ezért nem értettem, hogy mi a manót akarnak itt mondani ezzel. Most már tudom, hogy ez nem más, mint egy szerkesztő program. Szöveget, képet lehet készíteni ezzel.

GIF: Na bravó! A legtöbb helyen "grifft"-nek írták, így hiába keresgéltem ezzel a szóval, semmire nem mentem. Pontosabban, van olyan, hogy griff- mesebeli madár, vagy oroszlán. De ez ugye, nem az volt, mint ami nekem kellett. Szóval, a gif nem más, mint grafika! Rajzok, amelyeket lehet humorosra venni, mozgatni. Na, innentől kezdve, már nem fogok hülyén meghalni, hogy ezt kiderítettem.

HORGONY: Nekem eddig a hajóknál használt horgonyt jelentette, vagyis a vasmacskát, na de itt egészen másról van szó. Ez valami olyan mütyürke, amivel el lehet érni, hogy egy kifejezés amire utalni akarsz valahol máshol, akkor oda lehessen jutni, ahol az a kifejezés megint szerepel. Melózni kell vele! A Fórumban a Segítség a weboldalkészítéshez rovatban leírtam a beillesztését!

HTML:  Kód nyelv. Hyper Text Markup Language - magyarul: hiperszöveg jelölő nyelv. Lényege, hogy minden szöveges kóddal van írva, a képek, számok betűk. Az ezzel a nyelvvel írt oldal, a HTML -oldal. Mint a miénk.

LINK:  Ez egy olyan írás, ami a neve egy webhelynek. De lehet egy szó is, ami valamelyik másik webhelyre utal.

PATTERN: Minta(kép), motívum, séma. Gyakorlatilag a háttéralapok megfelelője. Olyan mintázat, amelyet weblapokba ágyazva, a kis minta sokszorosítása által egy összefüggő háttérmotívumot lehet elérni. Ez nem nagy méretű fotó, hanem valamilyen kisebb grafikai alkotás.

SCRIPT: Ez egy olyan mütyür, amivel valamit meg lehet változtatni, meg lehet jeleníteni. Kóddal lehet beilleszteni a weboldalra. Például, a "Hírek és hasznosak" oldalon a meteorológiai táblácska, egy script.

TEXT:  Nekem eddig a textilt jelentette, vagyis ruhaanyagot, hát itt a betűket, szöveget jelenti. Ezért volt az, hogy állandóan a háttérre gondoltam, amikor ezt olvastam. Rigtig nem az volt. 

 

Hírek

  • Suli
    2010-04-24 09:05:56

    Szerintem, senki sem várta a tanulást de a barátokat igen!

    Sok sikert kívánok a tanuláshoz egész évben!!!

Szavazás

Milyenek a játékok?
Rosszak!
Még elmennek!
Nagyon jók!
Szuperek!
Olyanok amilyenek!
Asztali nézet